FORGOT YOUR DETAILS?

ALOPESİ (SAÇ KIRAN) HASTALARINA ÖZEL PROTEZ SAÇ

ALOPESİ-HDC-PROTEZ-SAC-BAYAN-KEA

Alopesi areata (Aloceia areata) yani halk arasında saç kıran olarak bilinen bu hastalık saç veya vücuttaki diğer kılların bir belirti olmadan dökülmesiyle ortaya çıkan bir hastalıktır. Bu hastalık daha çok saçta meydana gelse de vücut kıllarının genelinde de görülebilmektedir.

Alopesi hastalığının nedeni tam olarak bilinmese de nasıl oldu tahmin edilebilmektedir. Alopesi hastalığında bağışıklık sistemi bilinmeyen bir nedenle kıl foliküllerini yabancı ve zararlı madde olarak görür ve bunlara savaş açar. Bu savaş nedeniyle saç dökülmeye başlar. Bu dökülmeler bölgesel olduğu gibi tamamen de olabilmektedir.

Alopesi hastalığının vitamin eksikliğinden yada beslenme yetersizliğinden kaynaklanmamaktadır. Ayrıca bulaşıcı değildir. Stres ve sıkıntı doğrudan hastalık sebebi olmasa da hastalığı tetikleyiciler arasında yer alır. Hastalığın kesin bir tedavisi bulunmamakla birlikte iyi geldiği belirtilen bazı çözümler bulunmaktadır. Alopesi areata hastalığının 3 çeşidi mevcuttur. Alopesi Areata Totalis, saçların büyük bir kısmının dökülmesi sonucu ortaya çıkan durumdur. Alopesi Areata Universalis, tüm vücuttaki kılların dökülmesi sonucu ortaya çıkan durumdur.

hdc-protez-sac-alopescia-alopesihdc-protez-sac-alopescia-alopesi

ALOPESİ HASTALARINA PROTEZ SAÇ ÇÖZÜMÜ

Alopesi hastalarına özel olarak kafanın bir bölgesine veya tamamına protez saç uygulaması yapabiliyoruz. Alopesi hastaları özellikle saç sorunları yüzünden kötü bir yaşam kalitesine sahiptirler. Özellikle daha küçük yaşlarda bununla karşılaşanlar bu görüntüleri nedeniyle ruhsal gelişimini olumsuz etkilemektedir. Bu hastalığı yaşayan kişilerin hastalıktan kurtulması için içerisinde bulunduğu stres ve sıkıntıyı bırakması gerekmektedir. Bu yüzden bu rahatsızlığı çekenler protez saçla daha iyi bir görünüm kazanarak stres ve sıkıntıdan uzak durabilirler. Alopesi hastaları için lokal yada full protez saç çözümleri ile daha iyi görünmelerini ve daha özgüvenli olmalarını sağlıyoruz.

YUKARI

Bilgi ve Randevu Almak İçin Lütfen Formu Doldurun.

Saç Dökülme Aşamanız
(Lütfen aşağıdan size uygun aşamayı seçin)
Saçınızın durumunu gösteren 3 fotoğraf ekleyebilirsiniz (isteğe bağlı)
Görsel Ekle