FORGOT YOUR DETAILS?

KEMOTERAPİ HASTALARINA ÖZEL PROTEZ SAÇ

kemoterapi hastaları için protez saçKanser hastalığında uygulanan kemoterapi tedavisi görüyorsanız saçlarınızın dökülme ihtimali yüksektir. Tüm kemoterapi tedavilerinde saçlar dökülmemektedir. Saçların dökülüp dökülmeyeceği kullanılacak ilaca ve dozajına bağlıdır. Burada sadece saçların değil tüm vücut kılların kaybedilmesi söz konusudur.

Kemoterapi Tedavisinde Neden Saçlar Dökülür?

Kemoterapi tedavisinde uygulanan ilaçlar kıl köklerini besleyen hücrelere zarar vermektedir. Bu nedenle kıl kökleri zamanla zayıflar ve kıllar (saçlar) dökülür.

Saçlarınız Ne Zaman Dökülür?

Kemoterapi tedavisi başladıktan sonra 2-3 hafta içerisinde saçlarınız dökülmeye başlar ve bir zaman içerisinde dökülür. Bu da kullanılacak ilaca ve dozajına bağlıdır.

Kemoterapi Hastalarına Protez Saç Çözümlerimiz

HDC olarak kemoterapi tedavisi gören kişilere özel medikal protez saç çözümü sunmaktayız. Kemoterapi tedavisi gören hastaların hijyen ve sağlık konusunda daha hassas olduklarını biliyoruz. Bu yüzden kemoterapi tedavisi gören hastalar için kullanılan protez saç ve bakım ürünlerini özel olarak üretilen medikal ürünlerden kullanmaktayız. Bu sayede hastalara herhangi bir zararı olmazken morallerini yüksek tutarak tedaviye yardımcı olmaktayız.

Kemoterapi tedavisi görecek kişilere protez saç uygulaması için bir an önce şubelerimizi ziyaret etmelerini tavsiye ediyoruz. Kişiye özel protez saç yapımı yaklaşık 2-3 ay arasında sürmektedir. Bu yüzden mümkünse tedaviye başlamadan protez saç için gelip sipariş vermelerini istiyoruz. Bu sayede saçları dökülmeden kendilerine uygun protez saç, kendi saçları dökülmeden hazırlanmış oluyor.

Protez saç sisteminden saçlarını kaybettikten sonra haberdar olan kişiler için ise elimizde aynı kalite ve standartlarda hazır medikal protez saçlar bulunduruyoruz. Bu sayede hiç beklemeden protez saç  uygulaması yapabiliyoruz.hdc_kemoterapi_portez_sac

YUKARI

Bilgi ve Randevu Almak İçin Lütfen Formu Doldurun.

Saç Dökülme Aşamanız
(Lütfen aşağıdan size uygun aşamayı seçin)
Saçınızın durumunu gösteren 3 fotoğraf ekleyebilirsiniz (isteğe bağlı)
Görsel Ekle