FORGOT YOUR DETAILS?

PELAT HASTALARINA ÖZEL PROTEZ SAÇ

Pelat hastalığı halk arasında saç kıran, kıl kıran olarak da bilinir. Pelat hastalığı sınırları belli olan yuvarlak şekildeki dökülmelerdir. Pelat hastalığı vücudun farklı bölgelerinde de görülebilmektedir.

pelat-hastalığı-protez-saç-uygulaması

Pelat hastalığı genetik yada mikrobiyal bir rahatsızlık değildir. Kesin olarak nedeni bilinmemekle birlikte vücudun kendi saç hücrelerini yabancı madde olarak algılanmasından kaynaklandığı belirtilmektedir. Pelat hastalığını kesin çözen bilinen bir tedavi yöntemi yoktur. Bazı yöntemler ile % 30-40 civarında saç çıkarsa da %100 başarı elde edilememiştir.

Pelat hastalığının çözümü kişinin psikolojisi ile ilişkilidir. Yani iyileşmesi için kişinin psikolojisinin iyi olması gerekmektedir. Bu konuda en büyük zorluğu çocuk yaşta olan hastalar çekmektedir. Yaşadığı sorun sosyal çevresi tarafından dışlanmasına neden olabilmektedir. Bunlarda dolaylı olarak kişinin ruhsal gelişimini ve özgüvenini olumsuz yönde etkilemektedir. Tüm bunların önüne geçmek amacıyla bu hastalığı yaşayan kişilere protez saç öneriyoruz. Protez saçın doğal olması ve fark edilmemesi sayesinde hastanın sosyal hayatı ve psikolojisi düzelecektir. Bu tarz kişilere uygulanacak protez saçlar medikal protez saçtır. Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından onaylıdır. Ayrıca kullanılan tüm yapıştırıcılar ve ürünlerde FDA onaylıdır.

YUKARI

Bilgi ve Randevu Almak İçin Lütfen Formu Doldurun.

Saç Dökülme Aşamanız
(Lütfen aşağıdan size uygun aşamayı seçin)
Saçınızın durumunu gösteren 3 fotoğraf ekleyebilirsiniz (isteğe bağlı)
Görsel Ekle