FORGOT YOUR DETAILS?

?

Protez Saç Nedir?

Protez Saç Nedir?

Protez saç, saç sorunu yaşayan kişilerde kullanılmak üzere hazırlanmış özel bir uygulamadır. Protez saç ince bir alt yapı (yapay deri tabakası) üzerine gerçek saçların ekilmesi ile oluşturulmuş bir sistemdir. Protez saç için kullanılan alt yapı hava ve su geçirme özelliğindedir. Bu nedenle kafada herhangi bir rahatsızlığa neden olmaz.

hdc-protez-sac-oncesi-sonrasi

HDC olarak protez saçlarımızı dünyanın tanınmış markalarından özel olarak almaktayız. Protez saç sektöründe oldukça farklı yapıda protez saçlar mevcuttur. Bizim kullandığımız protez saçlar %100 doğal insan saçından üretilmekte ve 1. kalitede saçlar kullanılmaktadır.

Protez saç uygulaması genel itibariyle 3 aşamadan oluşur. Bu aşamalardan ilki protez saç siparişinin verilmesidir. Sipariş için kalıp alınır. Saç sorununuzun olduğu bölgenin kalıbı ile istediğiniz saç modeli ve kendi saçınızın bir örneği ile sipariş verilir. İkinci aşama sipariş verilen protez saçın fabrikada hazırlanmasıdır. Sipariş verilen protez saç 2-3 ay arasında fabrikadan gelir. Kişi ile iletişime geçilerek uygun bir saatte montajı için randevu oluşturulur. Sonrasında 3. aşama olan protez saç montajı yapılır. Protez saç montajında FDA (Amerikan İlaç ve Gıda Dairesi) tarafından onaylı yapıştırıcılar kullanılır. Burada kullanılan yapıştırıcılar tıbbi yapıştırıcılardır ve sağlığa zararlı değildir.

 

Nasıl Ortaya Çıkmıştır?

Protez saç Amerika'da 1950'li yıllarda Hollywood filmlerinde kullanılmak üzere geliştirilmiş bir sistemdir. Film çekimleri sırasında oyuncular saç sorunları için peruk kullanmaktaydı. Fakat peruk film çekimlerinde özellikle aksiyon sahnelerinde düşme, kayma gibi sorunlara yol açıyordu. Bunun üzerine Max Factor tarafından daha kullanışlı ve güvenilir olarak protez saç geliştirilmiştir. Sonrasında yaygınlaşan kullanımı ile tüm dünya faydalanmaya başlamıştır.

 

YUKARI

Bilgi ve Randevu Almak İçin Lütfen Formu Doldurun.

Saç Dökülme Aşamanız
(Lütfen aşağıdan size uygun aşamayı seçin)
Saçınızın durumunu gösteren 3 fotoğraf ekleyebilirsiniz (isteğe bağlı)
Görsel Ekle