FORGOT YOUR DETAILS?

Protez saç, saç sorunu yaşayan kişilerde kullanılmak üzere hazırlanmış özel bir uygulamadır. Protez saç ince bir alt yapı (yapay deri tabakası) üzerine gerçek saçların ekilmesi ile oluşturulmuş bir sistemdir. Protez saç için kullanılan alt yapı hava ve su geçirme özelliğindedir. Bu nedenle kafada herhangi bir rahatsızlığa neden olmaz.

Protez saç Amerika'da 1950'li yıllarda Hollywood filmlerinde kullanılmak üzere geliştirilmiş bir sistemdir. Film çekimleri sırasında oyuncular saç sorunları için peruk kullanmaktaydı. Fakat peruk film çekimlerinde özellikle aksiyon sahnelerinde düşme, kayma gibi sorunlara yol açıyordu. Bunun üzerine Max Factor tarafından daha kullanışlı ve güvenilir olarak protez saç geliştirilmiştir. Sonrasında yaygınlaşan kullanımı ile tüm dünya faydalanmaya başlamıştır.

Peruklar genellikle suni (yapay) saçlarla yada işlenmiş insan saçlarıyla yapılmaktadır. Makineler yardımıyla kumaş alt yapı üzerinde yapılmaktadır. Ayrıca kafayı tamamen kapatan ürünlerdir. En ufak sarsıntıda dahi düşebilmektedir. Oldukça ağırdır ve dışarıdan belli olur.

Bunun aksine protez saç özel geliştirilmiş hava ve su geçiren alt yapı üzerine tek tek elle ekilir. %100 doğal insan saçından üretilir. Yapıştırıldığı için düşme gibi sorun olmaz. Dışardan belli olmaz ve oldukça hafiftir.

Protez saç için kullanılan malzemeler insan sağlığına uygundur. Protez saç yüksek hijyen standartlarında üretilmektedir. Bu yüzden ABD'de ve Avrupa'da yaygın olarak kullanılmaktadır.

İslam dini açısından bir sakıncası bulunmamaktadır. Su ve hava geçiren bir yapıda olması nedeniyle gusüle engel değildir.

Protez saç sistemi kafaya farklı yöntemlerle sabitlenebilmektedir. En yaygın kullanılanı yapıştırmadır. HDC olarak kullandığımız yapıştırıcılar medikal yapıştırıcılardır ve insan sağlığına zararlı değildir.

Seçilecek protez saç çeşidine bağlı olarak aylık, yıllık, 2-3 yıllık ve 5 yıllık sistemler mevcuttur.

Protez saç kişinin cilt yapısına bağlı olarak değişen sürelerde bakım yapılması gerekir. Ortalama 2 hafta ile 6 hafta arasında bakım süreleri değişmektedir.

Protez saç uzamaz. Ancak istenilen uzunluk ve sıklıkta üretilebilir.

Protez saç ile günlük hayatınızda yaptığınız tüm aktiviteleri gerçekleştirebilir ve duş alabilirsiniz.

Yüzme de dahil olmak üzere her türlü sporu yapabilirsiniz.

Protez saçlara her türlü şekli verebilirsiniz.

YUKARI

Bilgi ve Randevu Almak İçin Lütfen Formu Doldurun.

Saç Dökülme Aşamanız
(Lütfen aşağıdan size uygun aşamayı seçin)
Saçınızın durumunu gösteren 3 fotoğraf ekleyebilirsiniz (isteğe bağlı)
Görsel Ekle