FORGOT YOUR DETAILS?

TRİKOTİLLOMANİ HASTALARINA ÖZEL PROTEZ SAÇ

trikotillomani-sac-koparma-hastaligi-kil-koparma-sac-yolma-rahatsizligi-3

Trikotillomani (saç koparma hastalığı), kişinin istemsiz olarak vücudunda bulunan saç veya kılları çekmesi yani koparması ile oluşan bir davranıştır. Trikotillomani kelimesi latince triko saç, tillo çekme(koparma), mani aşırı istek anlamına gelen kelimelerin birleşiminden meydana gelmektedir.

Trikotillomani (Saç Koparma Hastalığı) Neden Olur?

Trikotillomani yani saç koparma hastalığının bilinen bir nedeni bulunmamaktadır. Araştırmalara göre nörobiyolojik olduğu gibi irsi de olabilmektedir. Depresyon gibi genetik çevresel ve duygusal faktörlere bağlıdır.

Trikotillomani (Saç Koparma Hastalığı) Kimlerde Görülür?

Trikotillomani hastalığı her yaştan kişilerde görülebilmektedir. Ayrıca her cinsiyet ve sosyoekonomik grupta da görülebilmektedir. Çocuklarda kız ve erkeklerde görülme oranı aynı iken yetişkinlerde daha çok bayanlarda görülmektedir. Toplum içerisinde bu hastalığın görülme oranı ise%1-3 arasındadır.

Trikotillomani hastalığnda kişiler saç yada kıl kopardıklarında acı duyarlar. Fakat Bu acı duyma hissi onların daha fazla kıl koparmaya iter. Yani kıl çekme, koparmaya karşı istek oluşur. Bu yüzden Trikotillomani bir takıntı yada kişinin kendine zarar vermesinden hoşlanması değil, dürtü kontrol bozukluğudur. Kişiler bu hastalığın saçlarına ve görüntüsüne verdiği zarardan rahatsızlık duyar. Fakat karşı koyamazlar. Saç koparma hastalığı sonucu kişiler kendi saçlarını yolduklarında saç köklerinde iltihaplanma ve şişlik oluşabilir. Hatta bazı hastalarda saç köklerinin tamamen yok olduğu görülmektedir.

Trikotillomani (Saç Koparma Hastalığı) İçin Protez Saç Çözümü Nedir?

Protez saç uygulaması bu rahatsızlığı yaşayan kişilerde hastalıktan kurtulmalarına yardımcı olabilmektedir. Saç koparınca verdiği acıdan haz alan kişilere protez yapılınca protez saçı koparsa hadi acı hissetmeyeceğinden saç koparma isteği zamanla azalacaktır. HDC olarak saç kopara hastalığı ile mücadele eden müşterilerimiz mevcuttur. Bir çoğu bu hastalığı atlattı. Bize müracaat eden hastaları bu hastalığı yenen müşterilerimiz ile görüştürüp tecrübelerinden faydalanması için yardımcı oluyoruz. Protez saç sayesinde iltihaplanan kendi saç kökleri bir süre sonra iyileşiyor ve kendi saçları daha sağlıklı hale geliyor.

YUKARI

Bilgi ve Randevu Almak İçin Lütfen Formu Doldurun.

Saç Dökülme Aşamanız
(Lütfen aşağıdan size uygun aşamayı seçin)
Saçınızın durumunu gösteren 3 fotoğraf ekleyebilirsiniz (isteğe bağlı)
Görsel Ekle